Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stanford SSI Wiki
Disclaimers
Stanford SSI Wiki
Search
Changes
← Older edit
Template:Rocket-sidebar
(view source)
Revision as of 13:58, 6 September 2017
160 bytes added
,
13:58, 6 September 2017
no edit summary
Line 6:
Line 6:
{{red-header|size=120}}[[Project Daedalus]]
{{red-header|size=120}}[[Project Daedalus]]
|-
|-
−
| [[
Talos
]] • [[
Prometheus
]] • [[
Charybdis
]] • [[
Pegasus
]]
+
| [[
Charybdis
]] • [[
Pegasus
]] • [[
Prometheus
]] • [[
Talos
]]
|-
|-
{{red-header}} People
{{red-header}} People
|-
|-
−
| [[Dr. Hai Wang|Dr. Hai Wang (Team Advisor)]] • [[User:
Iangomez
|
Ian Gomez
(Co-Lead)]] • [[
Cameron Ramos
]]
+
| [[Dr. Hai Wang|Dr. Hai Wang (Team Advisor)]] • [[User:
Thwhite
|
Thomas White
(Co-Lead)]] • [[
User:Cmay3249 | William Koski (Co-Lead)]]
+
|-
+
{{red-header}} Launch Certifications
+
|-
+
| [[L1 Certification|Level 1]] • [[L2 Certification | Level 2
]]
• Level 3
|-
|-
{{red-header}} Miscellaneous
{{red-header}} Miscellaneous
|-
|-
−
| [[
Firestorm 54 DD
]] • [[
Avionics
]] • [[
Fin Train
]]
+
| [[
CFD Workflow
]] • [[
So You Want To...
]] • [[
Avionics
]]
|-
|-
{{red-header|textalign=right}} <span class="plainlinks" style = "text-align: right"> [[Template:Rocket-sidebar | V]] • [http://wiki.stanfordssi.org/index.php?title=Template:Rocket-sidebar&action=edit E] </span>
{{red-header|textalign=right}} <span class="plainlinks" style = "text-align: right"> [[Template:Rocket-sidebar | V]] • [http://wiki.stanfordssi.org/index.php?title=Template:Rocket-sidebar&action=edit E] </span>
|}
|}
Thwhite
84
edits